Новий навчальний рік!
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

«Козацькому роду нема переводу»

Дата: 16 жовтня 2018 о 21:12, Оновлено 5 листопада 2018 о 21:25
164 перегляда

14 жовтня українці святкують одразу чотири свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє - день створення УПА, четверте свято, дуже молоде – День захисника України.
Усі ці свята дуже взаємопов’язані й виникали послідовно.
Напередодні 12 жовтня в приміщенні Підберезької ЗОШ І-ІІ ст. для учнів 7-9 класів була організована година історичної пам’яті «Козацькому роду нема переводу».
З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва, - розпочав свій надзвичайно цікавий і пізнавальний екскурс в історію українського козацтва вчитель історії Микола Гошовський. - А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою. І до речі, саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами.

Відомий український етнограф Олекса Воропай писав, що після зруйнування Катериною ІІ Запорозької Січі, козаки, ідучи за Дунай, несли з собою ікону Покрови Пресвятої Богородиці
Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід співається й у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.
Діти заворожено слухали розповідь про козацтво, з цікавістю дивились ролик та відеопрезентацію.
З 2015 року 14 жовтня є державним святом і неробочим днем – Днем захисника України, - долучилась до розмови завідувач бібліотекою с.Підбережжя Лідія Василенко. День захисника – це день, присвячений пошані до минулих і нинішніх військових героїв України, які боролися за її свободу. Одним із таких героїв є наш односельчанин Володимир Головатий, який не вважає себе героєм і каже, що поступав лише так, як веліла його совість, як вчили батько-мати, як має поступати патріот своєї Батьківщини.
Присутнім був запропонований перегляд відеоролика про Володимира Головатого «Пам'ять священна», по закінченні якого до слова була запрошена мама Володимира – Марія Головата. Вона поділилася спогадами про ті страшні події, коли її син був у облозі та полоні у «зелених чоловічків», про переживання коли Володимир лікувався після серйозного поранення в зоні АТО. Закликала присутніх допомагати нашим воїнам – захисникам молитвою, доброю згадкою, посильною матеріальною допомогою, своєю взірцевою поведінкою тут на мирній Україні, щоб там де іде війна їм не було соромно за нас.
Підсумувала годину історичної пам’яті «Козацькому роду нема переводу» педагог-організатор Марія Василівна Руй подякувавши всім за увагу і побажавши дітям ніколи не забувати чиї вони сини і якого роду-племені.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.